Rozrusznik Kubota F2302

Wysokiej jakości rozrusznik do ciągnika to jeden z podstawowych elementów, odpowiadających za sprawne działanie maszyn rolniczych. Służy on do uruchamiania silnika spalinowego.

Nowoczesny rozrusznik, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony do rozruchu silnika spalinowego, montowanego w maszynach rolniczych i przemysłowych, a także w sprzęcie używanym na placach budów. Doprowadzona do tej części energia elektryczna jest zamieniana w pracę mechaniczną. Wysokiej jakości rozrusznik stymuluje obrót wirnika i koła zamachowego jednostki napędowej. Dzięki tej części wał korbowy obraca się z optymalnie dobraną prędkością, inicjując pracę silnika spalinowego. Proponowany przez nasz sklep internetowy rozrusznik do ciągnika to urządzenie niezawodne w działaniu, stworzone z najlepszych jakościowo materiałów, odpornych na korodowanie i uszkodzenia mechaniczne. Gwarantuje to jego trwałość i perfekcyjną pracę przez bardzo długi czas. Łatwość montażu i demontażu, którą wyróżnia się rekomendowany przez nas rozrusznik sprawia, że jest to część zamienna, podlegająca bardzo szybkiej, sprawnej i efektywnej wymianie po jej wyeksploatowaniu.

Rozrusznik do ciągnika – element warunkujący pracę silnika

Rozrusznik Perkins / JCB 12V Z-10 3,2kWDostępny w naszej ofercie rozrusznik jest wyposażony w zębatkę. Dzięki niej wirnik tego podzespołu obraca się z bardzo dużą prędkością, nie potrzebując dużego momentu obrotowego, aby wprawić w ruch silnik spalinowy, montowany w maszynach budowlanych, przemysłowych i rolniczych. Rozrusznik rozpoczyna swoje działanie już w trakcie przekręcania kluczyka w stacyjce bądź też naciśnięcia przycisku start. Powoduje to jednoczesne przesunięcie mechanizmu sprzęgającego, jak również doprowadzenie prądu na szczotki węglowe. Stworzone w ten sposób pole magnetyczne w wirniku umożliwia obrót wirnika i koła zamachowego. Rozrusznik do ciągnika może być wyposażony w sprzęgło jednokierunkowe. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ ten element pełni funkcję zabezpieczającą. Dzięki niemu, po uruchomieniu jednostki spalinowej, napęd wybranego rozrusznika nie jest nadmiernie obciążony, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia silnika. Efektywny w działaniu rozrusznik z naszego sklepu internetowego, to urządzenie w pełni sprawne. Prawidłowa eksploatacja tej części warunkuje jej długą używalność.

Warto przeczytać: Kolektory wydechowe początek układy wydechowego.

Niezawodny w działaniu rozrusznik jest to najszybciej zużywająca się część w silniku, montowanym w maszynach przemysłowych, rolniczych czy w sprzęcie budowlanym, dlatego też wykonywany jest ze starannie dobranych materiałów. Gwarantuje to jego podwyższoną wytrzymałość mechaniczną.