Wielorowkowe

Sklep internetowy Inter Machines poleca paski wielorowkowe do maszyn budowlanych i rolniczych. Naszym klientom dostarczamy wyłącznie najlepsze produkty. Oferowane przez nas części do silników pochodzą od sprawdzonych producentów, takich jak Bosch czy Dayco. Posiadamy w sprzedaży paski wieloklinowe do maszyn budowlanych i rolniczych takich marek jak JCB, John Deere, Case, Cummins.

Filtr  
Producent  
Zastosowanie  
Cena  
Opcje zakupów
Producent
Zastosowanie

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Co to jest i za co odpowiada pasek wielorowkowy?

Pasek wielorowkowy (inaczej wieloklinowy) napędza osprzęt silnika. W przeciwieństwie do zwykłego paska klinowego może przekazywać napęd do wielu podzespołów jednocześnie. Paski wielorowkowe mogą napędzać między innymi:

  • alternator,
  • pompę wspomagania układu kierowniczego,
  • pompę cieczy chłodzącej,
  • sprężarkę układu klimatyzacji.

Pasek wieloklinowy jest trwalszy, cieńszy i elastyczniejszy od klinowego. Fakt, że pasek wielorowkowy jest cieńszy od zwykłego przekłada się na mniejsze naprężenia w czasie poruszania się na kołach pasowych.

Objawy uszkodzenia i zużycia paska wielorowkowego

Paski wielorowkowe zużywają się podczas eksploatacji. Guma, z jakiej są wykonane, ściera się. Może też zacząć kruszeć ze starości. Pasek wieloklinowy ulega również uszkodzeniu na skutek kontaktu z olejem silnikowym, smarem itp. Negatywny wpływ na jego trwałość i żywotność ma także wysoka temperatura.

Jakie są objawy uszkodzenia lub zużycia paska wielorowkowego? O uszkodzeniu lub zużyciu paska wieloklinowego mogą świadczyć:

  • metaliczne szumy,
  • głośne piski,
  • stukanie spowodowane dostaniem się do paska jakiegoś ciała obcego, na przykład małego kamienia.

O konieczności wymiany paska wielorowkowego może również świadczyć jego stan wizualny. Wymiana jest konieczna jeśli zauważymy na jego powierzchni przetarcia, pęknięcia, dziurki itp.

W ofercie sklepu internetowego Inter Machines znajdują się również paski klinowe oraz paski rozrządu.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij