Wielorowkowe

Sklep internetowy Inter Machines poleca paski wielorowkowe do maszyn budowlanych i rolniczych. Naszym klientom dostarczamy wyłącznie najlepsze produkty. Oferowane przez nas części do silników pochodzą od sprawdzonych producentów, takich jak Bosch czy Dayco. Posiadamy w sprzedaży paski wieloklinowe do maszyn budowlanych i rolniczych takich marek jak JCB, John Deere, Case, Cummins.

Produkty 12

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista
Kupuj wg
Opcje zakupów
Producent
Zastosowanie

Produkty 12

Ustaw kierunek malejący
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Co to jest i za co odpowiada pasek wielorowkowy?

Pasek wielorowkowy (inaczej wieloklinowy) napędza osprzęt silnika. W przeciwieństwie do zwykłego paska klinowego może przekazywać napęd do wielu podzespołów jednocześnie. Paski wielorowkowe mogą napędzać między innymi:

  • alternator,
  • pompę wspomagania układu kierowniczego,
  • pompę cieczy chłodzącej,
  • sprężarkę układu klimatyzacji.

Pasek wieloklinowy jest trwalszy, cieńszy i elastyczniejszy od klinowego. Fakt, że pasek wielorowkowy jest cieńszy od zwykłego przekłada się na mniejsze naprężenia w czasie poruszania się na kołach pasowych.

Objawy uszkodzenia i zużycia paska wielorowkowego

Paski wielorowkowe zużywają się podczas eksploatacji. Guma, z jakiej są wykonane, ściera się. Może też zacząć kruszeć ze starości. Pasek wieloklinowy ulega również uszkodzeniu na skutek kontaktu z olejem silnikowym, smarem itp. Negatywny wpływ na jego trwałość i żywotność ma także wysoka temperatura.

Jakie są objawy uszkodzenia lub zużycia paska wielorowkowego? O uszkodzeniu lub zużyciu paska wieloklinowego mogą świadczyć:

  • metaliczne szumy,
  • głośne piski,
  • stukanie spowodowane dostaniem się do paska jakiegoś ciała obcego, na przykład małego kamienia.

O konieczności wymiany paska wielorowkowego może również świadczyć jego stan wizualny. Wymiana jest konieczna jeśli zauważymy na jego powierzchni przetarcia, pęknięcia, dziurki itp.

W ofercie sklepu internetowego Inter Machines znajdują się również paski klinowe oraz paski rozrządu.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij