Olej hydrauliczny Nexanol L-HL 46 5L

Wiele osób będących użytkownikami właścicielami pojazdów mechanicznych, wykorzystywanych w branży rolniczej i przemysłowej, zastanawia się, jak wybrać olej hydrauliczny? Należy pamiętać, że jest to produkt, który prawidłowo dopasowany, wpływa na dłuższą pracę wielu podzespołów silnika i układu hydraulicznego.

Starannie opracowany olej hydrauliczny stanowi mieszankę różnych związków chemicznych. Ich głównym zadaniem jest zamiana energii w postaci cieczy na mechaniczną, w montowanych silnikach. Zróżnicowana oferta olejów hydraulicznych sprawia, że wybór odpowiedniego z nich, może nastręczać wiele trudności. Należy pamiętać, że prawidłowo dobrany olej hydrauliczny powinien być dopasowany do typu posiadanej maszyny budowlanej czy rolniczej. Wyróżnia się kilka klas olejów hydraulicznych. Do najpopularniejszych należą mineralne, HL, HLP I HV. W związku z dużym naciskiem na ekologię i poszanowaniem środowiska naturalnego, coraz większym zainteresowaniem klientów cieszy się olej hydrauliczny w wersji biodegradowalnej. Produkt ten jest dostępny w ekonomicznych opakowaniach. Prawidłowo stosowany olej hydrauliczny pełni funkcję ochronną całej konstrukcji silnika, a także układu hydraulicznego, montowanego w maszynach budowlanych i rolniczych.

 1. Olej hydrauliczny Mobil Delvac Hydraulic 10W 60L
  Olej hydrauliczny Mobil Delvac Hydraulic 10W 60L
  899,00 zł 730,89 zł
  Na zamówienie
 2. Olej hydrauliczny Nexanol L-HL 46 20L
  Olej hydrauliczny Nexanol L-HL 46 20L
  200,00 zł 162,60 zł
 3. Olej hydrauliczny Nexanol L-HL 32 20L
  Olej hydrauliczny Nexanol L-HL 32 20L
  149,00 zł 121,14 zł
  Na zamówienie
 4. Olej hydrauliczny Nexanol L-HL 68 20L
  Olej hydrauliczny Nexanol L-HL 68 20L
  128,00 zł 104,07 zł
  Na zamówienie

Jak wybrać olej hydrauliczny? Jakie właściwości ma produkt zaliczany do klasy HL 46?

olej hydrauliczny HL 46Przy wyborze takiego produktu, jak olej hydrauliczny, znajdujący się również w ofercie naszego sklepu internetowego, należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe kryteria - lepkość płynu, warunki atmosferyczne, w jakich użytkowane będą maszyny rolnicze i budowlane, a także intensywność ich eksploatacji. Warto mieć na względzie, że popularny w Polsce olej hydrauliczny HL 46 jest najprostszym pod względem składu chemicznego produktem. Doskonale sprawdzi się w układach, które pracują w pomieszczeniach zamkniętych, przy stałej temperaturze powietrza. Wspomniany wyżej olej hydrauliczny HL 46 może być wykorzystywany także do zabezpieczenia poszczególnych elementów składowych w maszynach budowlanych, pracujących na zewnątrz. Warto pamiętać, że zmienne warunki pracy, mogą zasadniczo wpływać na wybór konkretnego oleju hydraulicznego. W przypadku, gdy maszyna budowlana lub rolnicza jest narażona na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, należy starannie zabezpieczyć ją przy pomocy odpowiednio dobranego produktu, jakim jest olej hydrauliczny.

Warto również przeczytać: Filtry paliwa do maszyn budowlanych dba o jakoś paliwa

Wybór takiego produktu, jak olej hydrauliczny, stanowi nie lada wyzwanie, jeśli nie posiada się wiedzy dotyczącej tego, czym należy kierować się przy wyborze wyżej wymienionego wyrobu. Warto zwrócić uwagę na podstawowe kryteria w postaci lepkości danego oleju, panującego klimatu i sposobu eksploatacji posiadanych maszyn budowlanych oraz rolniczych.