Filtr powietrza wewnętrzny Kubota KX121-3

Niezawodne w działaniu filtr powietrza w maszynach rolniczych powinien znaleźć się w tym sprzęcie, gdy pragnie się go używać do prac polowych, po zakończeniu sezonu zimowego lub też w trakcie trwania wiosny. Dobrej jakości filtr powietrza spełni swoje zadanie, jeśli będzie on sygnowany marką znanej i cenionej firmy.

Prawidłowo dobrany filtr powietrza stanowi bardzo istotny element układu doprowadzającego to medium do silnika. Głównym zadaniem, jakie spełnić powinien wyżej wymieniony element, jest funkcja chroniąca silnik przed różnego typu zanieczyszczeniami. Jest to bardzo ważne w trakcie intensywnej eksploatacji maszyn rolniczych, używanych tuż po zakończeniu sezonu zimowego, a także w okresie wczesnej i późnej jesieni. Nowoczesny filtr powietrza, który znajduje się również w ofercie naszego sklepu internetowego, stanowi swoiste płuca maszyn rolniczych. Głównym zadaniem tego elementu jest zabezpieczenie silnika przed ryzykiem awarii, spowodowanej nagromadzeniem się różnego typu zanieczyszczeń. Solidny filtr powietrza jest elementem eksploatacyjnym, którego zadaniem jest wychwytywanie kurzu, drobin piasku i innych związków organicznych oraz nieorganicznych, jakie mogłyby uszkodzić maszyny rolnicze w trakcie prac polowych w okresie wiosny.

Dostępne Filtry Powietrza

Filtr powietrza w maszynach rolniczych, przygotowywanych do sezonu wiosennego

Filtr powietrza zewnętrzny Caterpillar C4Prawidłowo zamontowany filtr w maszynach rolniczych zabezpiecza silnik i kabinę tego typu pojazdów przed różnego typu zanieczyszczeniami. Jest to szczególnie ważne, gdy użytkownik lub właściciel wyżej wymienionego pojazdu, zaczyna intensywnie eksploatować go po okresie zimowym. Filtr w maszynach rolniczych powinien być wymieniony przed rozpoczęciem sezonu wiosennego i prac polowych. Tylko wówczas można mieć pewność, że wybrany pojazd będzie działał sprawnie, a jego silnik nie zostanie zanieczyszczony przez pyłki, kurz i inne mikrocząsteczki, mogące spowodować nieodwracalną awarię bądź też zatarcie silnika, montowanego w maszynach używanych w branży rolniczej. Dostępny w ofercie naszego sklepu internetowego filtr powietrza można dopasować do rodzaju posiadanego pojazdu. Pozwala to na zwiększenie efektywności jego działania. Osoby będące właścicielami maszyn rolniczych, powinny zapoznać się z naszym asortymentem, szczególnie jeśli planują one rozpoczęcie prac polowych w okresie przedwiośnia.

Zobacz też: Wał korbowodowy jeden z najbardziej obciążonych cześć silnika

Dobrej jakości filtr powietrza to podstawowy element, który chroni silnik maszyn rolniczych przed uszkodzeniem. To część zamienna, która jest niezbędna do zabezpieczania silników wysokoprężnych.