Temperatury wody / silnika

Kupuj wg
Opcje zakupów
Producent
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 19

na stronę
Ustaw kierunek malejący
  1. Czujnik temperatury Perkins 504-2 OEM
    Czujnik temperatury Perkins 504-2 OEM
    90,00 zł 73,17 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 19

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Polecamy wysokiej jakości czujniki temperatury silnika (wody) do silników maszyn budowlanych i rolniczych. Czujnik temperatury silnika, nazywany też czujnikiem temperatury płynu chłodzącego, to bardzo ważny element, który służy do kontrolowania temperatury cieczy chłodzącej. Jego uszkodzenie może doprowadzić do poważnych awarii. Na skutek uszkodzenia czujnika temperatury wody może dojść nawet do zatarcia silnika. Z tego względu niezwykle ważne jest, aby nie bagatelizować faktu uszkodzenia czujnika temperatury płynu chłodzącego i od razu wymienić go na nowy. W ofercie sklepu internetowego Inter Machines znajdują się czujniki temperatury silnika do maszyn budowlanych i rolniczych Deutz, Caterpillar, JCB, Perkins, Massey Ferguson.

Zadania czujnika temperatury wody

Czujnik temperatury wody służy do kontrolowania temperatury płynu chłodzącego i przekazywania informacji na ten temat do jednostki sterującej silnikiem. To bardzo ważne, ponieważ na podstawie tych danych ustalany jest odpowiedni skład mieszanki paliwowo-powietrznej. Uszkodzenie czujnika temperatury płynu chłodzącego powoduje brak rzetelnych informacji na temat temperatury silnika bądź też ich zafałszowanie. To niezwykle istotne, ponieważ dane uzyskiwane za pomocą czujnika temperatury wody zapewniają optymalny rozruch.

Objawy uszkodzenia czujnika temperatury silnika

Uszkodzenie czujnika temperatury wody może spowodować poważniejsze usterki. Przekazanie błędnych danych dotyczących temperatury silnika może skutkować przegrzaniem jednostki napędowej. To z kolei może doprowadzić do:

  • zatarcia silnika,
  • uszkodzenia głowicy.
Copyright © 2018 Inter Machines S.C.