Rozrządu

Kupuj wg
Opcje zakupów
Producent
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Sklep internetowy Inter Machines oferuje paski rozrządu do maszyn budowlanych i rolniczych. Znajdujące się w naszej ofercie części do silników pochodzą od sprawdzonych producentów. Posiadamy w sprzedaży między innymi paski rozrządu Dayco, czołowego dostawcy komponentów silników oraz układów napędowych. Jeśli nie wiesz, jaką część wybrać, skontaktuj się z nami. Doświadczeni pracownicy Inter Machines służą fachowym doradztwem.

Za co odpowiada pasek rozrządu?

Pasek rozrządu przenosi napęd z wału korbowego na wałek lub wałki rozrządu, a tym samym napędza wałek bądź też wałki rozrządu. Zadaniem paska rozrządu jest również synchronizacja pracy wału korbowego i wałka rozrządu.

Skutki uszkodzenia paska rozrządu

Pasek rozrządu to niepozorny element, jednak jego uszkodzenie może okazać się bardzo kosztowne w skutkach. Zerwanie paska rozrządu często prowadzi do poważnego uszkodzenia silnika. Na tyle poważnego, że jego naprawa okazuje się bardzo kosztowna.

Pasek rozrządu to element, który należy co jakiś czas wymieniać. Jest to o tyle istotne, że jego zerwanie często następuje nagle, bez żadnego “ostrzeżenia”. Z tego względu należy przestrzegać zaleceń producenta danej maszyny budowlanej czy rolniczej, które określają okres czasu oraz przebieg, po których powinno się wymienić pasek rozrządu.

Co powoduje uszkodzenie paska rozrządu?

Pasek rozrządu zużywa się w czasie normalnej eksploatacji maszyny budowlanej lub rolniczej. Występują jednak czynniki, które mają negatywny wpływ na jego stan techniczny oraz trwałość. Mowa o takich czynnikach, jak:

  • zanieczyszczenie olejem,
  • zanieczyszczenie paliwem,
  • brud, kurz,
  • wysoka temperatura.

Często do zerwania paska rozrządu dochodzi w wyniku zabrudzenia olejem, do którego doszło na skutek wycieku oleju silnikowego.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu internetowego Inter Machines, w której znajdują się między innymi paski klinowe oraz paski wielorowkowe.

Copyright © 2018 Inter Machines S.C.