Filtr oleju Perknins

Prawidłowo dobrany filtr oleju to element, który jest odpowiedzialny za filtrację oleju silnikowego w pojazdach mechanicznych. Tego typu produkt jest także montowany w maszynach i sprzęcie jeżdżącym, dedykowanym branży rolniczej, przemysłowej czy budowlanej.

Podstawowym zadaniem takiego elementu, jak filtr oleju, jest skuteczne usuwanie wszelkiego typu zanieczyszczeń, jakie znajdują się w związkach chemicznych, smarujących elementy ruchome wybranej jednostki napędowej pojazdu mechanicznego. Efektywna filtracja oleju silnikowego eliminuje ryzyko powstawania bardzo poważnych awarii, dotyczących głównego układu napędowego w wielu pojazdach i maszynach jeżdżących, w tym także tych przeznaczonych dla rolnictwa, przemysłu czy też w branży budowlanej. Stosowany w wyżej wymienionych pojazdach mechanicznych filtr oleju, pełni bardzo ważną funkcję, usuwając wszelkiego typu osady i pyłki. Gwarantuje on dłuższą żywotność silnika w traktorze, ciągniku, minikoparce czy innym sprzęcie budowlanym lub rolniczym. Prawidłowo dobrany filtr oleju firmy Perkins w 100% spełni swoje zadanie, dzięki czemu użytkownik lub właściciel wyżej wymienionych pojazdów, może poddawać je intensywnej eksploatacji.

Filtr oleju do pojazdów rolniczych i maszyn budowlanych Perkins

Stosowany w wielu maszynach rolniczych i budowlanych filtr oleju firmy Perkins to element przystosowany do maszyn wyposażonych w silnik wyżej wymienionej marki. Ta część zamienna trafia do klienta fabrycznie zapakowana, co stanowi gwarancję tego, że jest to wyrób oryginalny, który pochodzi bezpośrednio z fabryki znanego oraz cenionego producenta. Filtr Perkins przeznaczony jest do stosowania w różnego typu maszynach. Produkt ten posiada korpus wykonany z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje jego trwałość i odporność na przeciążenia powstające w wewnętrznych podzespołach i częściach składowych maszyn rolnych oraz budowlanych. Dwa otwory umożliwiają szybki montaż tej części zamiennej, wewnątrz wybranego modelu urządzenia. Osoby, które zastanawiają się, jak wybrać filtr oleju firmy Perkins, powinny kierować się przede wszystkim wymiarami tej części zamiennej. Chodzi tutaj głównie o jej średnicę, wysokość, a także rodzaj gwintowanej złączki. Pozwoli to na wybór odpowiedniego wyrobu i zapobiegnie jego niedopasowaniu. 

Wytrzymały filtr oleju przeznaczony do silników Perkins, stosowanych w maszynach rolniczych, budowlanych czy przemysłowych, ma za zadanie usunąć zanieczyszczenia o różnej wielkości. Dzięki temu silnik nie jest narażony na uszkodzenia.