Dobrej jakości chłodnica oleju jest powszechnie wykorzystywana do obniżania temperatury oleju silnikowego, mechanizmów różnicowych, oleju w skrzyni biegów i wspomagania układu kierowniczego. Tego typu element montowany jest także w dużym sprzęcie, w tym w maszynach budowlanych, rolniczych i przemysłowych.

Każdy właściciel lub użytkownik sprzętu ciężkiego i tego używanego w branży rolniczej, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest prawidłowa eksploatacja silnika, zamontowanego w konkretnym pojeździe. Działania te wiążą się przede wszystkim z potrzebą kontrolowania temperatury oleju silnikowego, aby nie doprowadzić do jego przegrzania. Miałoby to katastrofalne skutki względem silnika i jego podzespołów oraz części składowych, dlatego też sprawdzonym rozwiązaniem jest chłodnica oleju. To wysoce skuteczny element, wyróżniający się maksymalną wydajnością działania. Ta z pozoru niewielka część jest wytrzymała na wysokie ciśnienie i bardzo solidnie wykonana. Ponadto chłodnica oleju posiada starannie przemyślaną konstrukcję, co zapewnia efektywne chłodzenie oleju, nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych - w trakcie panowania wysokich temperatur i przy maksymalnym obciążeniu silnika.

Chłodnica oleju – jaką funkcję pełni w silnikach Deutz?

Nowoczesna chłodnica oleju Deutz nosi także nazwę wymiennika ciepła. To produkt, który pasuje do wszystkich silników serii Deutz, bez względu na rocznik ich produkcji czy też specyficzną konstrukcją. Ten wydajny w działaniu wymiennik ciepła może posiadać różne rozmiary. Jest on kompatybilny z tulejką chłodnicy i rurką chłodnicy oleju, tworząc kompletny zestaw przeznaczony do schładzania oleju silnikowego. Osoby, które na co dzień wykorzystują maszyny budowlane i rolnicze, zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest regularna wymiana chłodnicy oleju. Ten element gwarantuje utrzymanie optymalnej temperatury oleju silnikowego w wybranym pojeździe mechanicznym czy sprzęcie ciężkim. Dzięki niemu wielogodzinna praca w polu czy też posługiwanie się minikoparką, będzie możliwe bez względu na panujące warunki zewnętrzne. Warto wspomnieć, że chłodnica oleju Deutz nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych czy też obowiązkowych przeglądów serwisowych. To element niekłopotliwy w montażu i demontażu, co umożliwia jego szybką wymianę również przez osoby, które do tej pory nie miały okazji samodzielnie podejmować się tego typu zadania.

Oryginalna chłodnica oleju pasująca do silników Deutz, zapewni bezawaryjne działanie każdego z nich. To wysokiej jakości element, którego podstawową funkcją jest dbanie o optymalną temperaturę oleju silnikowego.